Cuma , Şubat 26 2021
Anasayfa / DUYURULAR / Su Faturaları İnternetten Kredi Kartı İle Ödenebilecek

Su Faturaları İnternetten Kredi Kartı İle Ödenebilecek

Su Faturaları İnternetten Kredi Kartı İle Ödenebilecek resim

Gaziantepliler su faturalarını artık internet üzerinden ödeyebilecekler.

GASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre abonelerin sufaturalarını daha kolay ödemelerini sağlamak amacıyla mevcut banka vetahsilat gişelerine ek olarak internet üzerinden ödeme olanağısunulduğu bildirildi.
     
      GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy, Vatandaşlarınbulundukları yerden internet bağlantısı ile güvenli bir şekildeödemelerini yapabilmeleri için SANALPOS adı verilen sistemle internetüzerinden kredi kartı ile tahsilat yapılmaya başlanmıştır.www.gaski.gov.tr adresine giren vatandaşlarımız günü geçmiş faturalarıdahil olmak üzere tüm faturalarını internet üzerinden kredi kartı ileödeyebileceklerdir dedi.
     
      Uslusoy, Mevcut durumda 16 banka ve PTT şubeleri ile faturatahsilatı yapılmaktadır. Bankalara yatırılan faturaların ödeme bilgisiertesi gün sistemden düşülmektedir. Online tahsilat sistemiçalışmalarımız tamamlanmış olup, şu an 2 banka ile online tahsilatageçilmiştir. Yıl sonuna kadar diğer bankalarla online sisteme geçilmesiplanlanmaktadır diye konuştu.
     
      Bu sayede ödenen faturaların ertesi günü beklemeden anındaborç kaydından düşülebileceğini belirten Uslusoy, taksitli ve icrayaverilen abonelerin faturalarının da bankalar tarafından tahsiledilebileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.