Cuma , Şubat 26 2021
Anasayfa / DUYURULAR / Gaziantep Sağlıklı Su İçiyor

Gaziantep Sağlıklı Su İçiyor

Gaziantep Sağlıklı Su İçiyor resim

İçerik

Son günlerde bazı büyük şehirlerin içme sularında arsenik ve ağır metallerle ilgili sorunlar yaşandığı basında yer almaktadır.

Gaziantep ilinin içmesuyu kaynakları ve şehir şebekesinin kontrolü ,Gaski Genel Müdürlüğü?neve İl Sağlık Müdürlüğü?ne bağlı ekipler tarafından sürekliyapılmaktadır.

Ekipler tarafından alınan su numunelerinin analizleri GaskiGenel Müdürlüğü İçme Suyu Arıtma Tesisleri laboratuarlarında yapılmaktaolup analiz sonuçlarına göre başta ARSENİK olmak üzere tüm metallerinsudaki konsantrasyonu TS266 İçme ve Kullanma Suları Standar-dına veİnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe uygun olduğu tespitedilmiştir.

GASKİ Genel Müdürlüğü?ne bağlı ekipler tarafından özelkuyulardan numune alınıp laboratuarlarımızda fiziksel , kimyasal vebakteriyolojik analizler yapılmaktadır.

Bu analiz sonucuna göre sağlığa zararlı olan sular hakkındailgili şahıslara derhal bilgi verilerek suların kullanılmamasıkonusunda uyarılmaktadır. Ancak zaman zaman numune alırken bazımeskenlerde numune alma konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Halkımızınnumune alma sırasında ekiplerimize yardımcı olmasını ve bu konuya dahaduyarlı davranma-sını rica ederiz.

Yapılan analiz sonuçlarına göre içme suyunda sağlığa etki edecek herhangi bir parametreye rastlanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.